Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. W tym dniu mamy pomyśleć o tych pięknych dzikich zwierzętach dla których zima to często bardzo trudny okres.

W tym roku członkowie SK LOP ze Szkoły Podstawowej postanowili wraz z członkami SK LOP z Gimnazjum wybrać się do pobliskiego lasu by zanieść karmę dla zwierząt. Wśród członków koła znaleźli się na wyprawie uczniowie z klasy VI oraz IV z panią wychowawczynią Jusyną Smagieł. Niestety choroba jaka dopadła naszych uczniów przed feriami spowodowała, iż zabrakło nam przedstawicieli klasy V. Trochę pogoda nam zrobiła psikusa, bo miał być kulig, sanie i dużo frajdy. A zostało tylko dużo frajdy ;-). Pogoda nam sprzyjała do spaceru po lesie, dlatego po złożeniu karmy zrobiliśmy sobie mały rajd wzdłuż drogi do Wierzchomina. Przewodnikiem naszej pieszej wędrówki była tak jak w ubiegłym roku Pani Marzena Łosiak, która zaprowadziła nas nad jezioro w biesiekierskim lesie. Niektórzy uczniowie byli po raz pierwszy w tym miejscu. Największą przyjemność sprawiło im wspinanie się na ogromną hałdę z ziemi - kto wie może to nasze biesiekierskie pozostałości po lodowcach???

Po wyczerpującym spacerze udaliśmy się na ognisko przygotowane przez Pana Piotra Łosiaka i pyszną babkę upieczoną przez Panią Marzenę. Wszyscy chętne przystąpili do pieczenia kiełbasek i bułek na patykach. Bardzo dziękujemy za zasponsorowanie siana dla saren, umożliwienie zorganizowania ogniska, ciepłą herbatę, pyszną babkę :-)i tak ciepłe przyjęcie naszych członków.

Tak w telegraficznym skrócie można przybliżyć naszą już kolejną akcję SK LOP.

Wszystkich chętnych do takich wypraw zapraszamy już dziś na następną przygodę pełną wrażeńSmile.

Roksana Kaczmarek - Cichosz
Lider SK LOP w SP Biesiekierz