Spotkania z przyrodą

Uczniowie naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej, żywej lekcji przyrody. Lekcja ta poświęcona była ptakom drapieżnym: sokołom, sowom i jastrzębiom.

Ptaki, które mieliśmy okazję podziwiać, robiły wrażenie. Zostały one specjalnie przygotowane do pracy z dziećmi i dlatego zachowywały się spokojnie. Opiekun ptaków demonstrował nie tylko siedzące, ale i latające, wyjaśniał ich budowę oraz przystosowanie do życia w otaczającym środowisku. Przedstawił uczniom podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi grupami ptaków, opowiedział o zwyczajach ptaków. Było to bardzo ciekawe spotkanie z żywą, dziką przyrodą.

Maria Blicharska