PIERWSZOKLASIŚCI W FABRYCE BOMBEK

9 grudnia uczniowie klas Ia i Ib uczestniczyli w wycieczce do fabryki bombek Glass Color w Koszalinie.

Dzieci zwiedziły fabrykę, poznały proces powstawania bombek i tajniki pracy doświadczonych rzemieślników-artystów.

Zwiedzanie rozpoczęły w dmuchalni, gdzie z rurki ze szkła, ogrzanej ogniem, tworzy się bombki. Następnie obserwowały, jak ozdobom nadaje się srebrny kolor, by lakiery na bombkach wyglądały pięknie. Po posrebrzeniu bombki trafiły na stoły dekoratorek, które nadały ozdobom niepowtarzalny wygląd.

Warto zaznaczyć, że także nasi wychowankowie dekorowali bombki! Czynili to z ogromnym zaangażowaniem oraz dbałością o najdrobniejszy szczegół.

Na koniec dzieci otrzymały prezenty - imienne bombki i ozdoby na klasowe choinki. Zaopatrzyły się także w podarki dla najbliższych.

Serdecznie dziękujemy Pracownikom „Glass Color” oraz Organizatorowi naszej wycieczki.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska