Czy w naszej gminie straszy?

11 stycznia w naszej szkole odbyły się apel, na którym zostały wręczone uczniom nagrody i dyplomy za udział w rożnych konkursach szkolnych, gminnych i ogólnopolskich.

Na początku zostały ogłoszone wyniki konkursu literackiego pt: "Czy w naszej gminie straszy?", który został zorganizowany przy współpracy z Biblioteką Publiczną w Biesiekierzu i Urzędem Gminy. Konkurs ten był skierowany do uczniów klas czwartych, uczęszczających na zajęcia kółka polonistycznego i historycznego, organizowanych w ramach innowacji pedagogicznej pt: "Moja mała ojczyzna ? gmina Biesiekierz". Dzieci miały do napisania legendy związane ze swoim miejscem zamieszkania lub inną miejscowością gminy Biesiekierz. Prace uczniów zostały ocenione przez niezależne jury.

I miejsce zajęła Alicja Kowalska z kl. IVa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali ciekawe nagrody książkowe.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w ogólnopolskim konkursie orograficznym i uzyskali wysokie wyniki ( I miejsce w szkole, a 19 w Polsce zdobyła Oliwia Brożyna z kl. VIb).

Również duże sukcesy i wysokie miejsce zajęli uczniowie w ogólnopolskich konkursach matematycznych tj: "Matematyka z plusem" i "Oxford".

I miejsca w szkole zajeli Daniel Orlikowski z kl. VIa i Oliwia Brożyna z kl. VIb.

Na zakończenie Pani Małgorzata Rzeszutek ogłosiła wyniki konkursu warcabowego. Mistrzami gry w warcaby zostali Karolina Drożdżal i Karol Gąsiorowski z kl. VIb.

Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Agnieszka Ławrynowicz