MIKOŁAJKI W KLASIE II B

Współcześnie w Polsce, nocą z 5 na 6 grudnia, podkłada się dzieciom prezenty pod poduszkę, w buciku lub umieszcza się je w dużej skarpecie. W szkołach dzieci wymieniają się drobnymi prezentami. Mikołajki to święto, które wyjątkowo lubią dzieci. Są obchodzone każdego roku - 6 grudnia. Jest to magiczny dzień, w którym Mikołaj wręcza dzieciom paczuszki z prezentami.

Aby tradycji stało się zadość i choć w małym procencie mogły zostać spełnione dziecięce marzenia Mikołaj zawitał w progi naszej klasy - II B pozostawiając prezenty dla każdego ucznia pod klasową choinką. Dzieci były bardzo mile zaskoczone a na ich twarzach pojawił się uśmiech. Spędziliśmy bardzo radośnie dzień mikołajek a oprócz prezentów wspólnie uczestniczyliśmy w quizie dotyczącym Świętego Mikołaja, układaliśmy mikołajkowe puzzle oraz wykonywaliśmy świąteczną pacynkę, którą otrzymaliśmy w swoich paczkach. W tym wyjątkowym dniu uczniowie uczą się nie tylko przyjmowania prezentów, ale również, a raczej przede wszystkim, uczą się radować z obdarowywania nimi innych.

Dziękujemy serdecznie Mikołajowi za miłą niespodziankę i zapraszamy do Nas za rok...

Magdalena Sowa