Święto Drzewa

Nasza szkoła już kolejny raz uczestniczyła w Ogólnopolskiej Akcji Klubu Gaja. Przyłączyliśmy się do programu Święto Drzewa, który umożliwia bezpośrednie i konkretne działanie na rzecz środowiska i ochrony klimatu.

Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych, skutecznych i prostych sposobów przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla, spowalniają spływ wód powierzchniowych. Aby zmniejszyć, a następnie zatrzymać zmiany klimatu, jedną z najważniejszych spraw jest wspólne działanie w tym kierunku.

W tym roku swoje drzewo wsadzili uczniowie klasy IV, w czynności tej pomagali im uczniowie najstarszej klasy.

Dziękujemy Panu Januszowi Obrembskiemu za przekazanie członkom SK LOP drzewka do wsadzenia na terenie szkoły.

Pamiętajmy, że Ziemia jest naszym wspólnym domem, o który możemy zadbać tylko my sami, nikt inny za nas tego nie zrobi.

Roksana Kaczmarek-Cichosz