PIELĘGNUJEMY POLSKIE TRADYCJE LUDOWE

Niegdyś wróżby andrzejkowe przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt. Współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę lubianą zarówno przez dzieci jak i młodzież.

Także uczniowie klasy trzeciej bardzo lubią obchodzić Andrzejki, dlatego 27 listopada 2015 roku nasza klasa zamieniła się w pokój wróżb. Dzieci bardzo chętnie udekorowały klasę ,zaangażowały się w przygotowanie andrzejkowych przepowiedni i gorączkowo czekały na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Każdy uczestnik andrzejkowych zabaw
z niecierpliwością przekłuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej przyszłej sympatii, losował karteczki z nazwą zawodu, który będzie wykonywał, lub szukał swojej szczęśliwej liczby. Każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego. Po wróżbach był czas na tańce i słodki poczęstunek.

Joanna Lessnau