Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

08 stycznia 2012 r. WOŚP zagrała w Biesiekierzu sali gimnastycznej Gimnazjum działy się bardzo ciekawe rzeczy, a wszystko to na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Imprezę prowadziła Dyrektor Biblioteki Publicznej w Biesiekierzu Pani Agnieszka Hryniewicz.

Oj działo się działo......, były występy kabaretu Biblostars, występowały przedszkolaki, chór Polna Grusza, występowali gimnazjaliści oraz grupa taneczna Flash Dance z Parnowa.

Nasza szkoła dzięki certyfikatowi "RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ", zaprezentowała sprzęt, który otrzymaliśmy od Fundacji WOŚP i który służy nam, aby uczyć naszych uczniów zachowania się podczas udzielania pierwszej pomocy w razie zagrożenia życia.

Prezentowaliśmy książeczki - "Mój podręcznik do nauki pierwszej pomocy" oraz film instruktażowy o udzielaniu pomocy. Pani Dyrektor Anna Piotrowicz i Pani Iwona Jurek służyły wszystkim zainteresowanym pomocą, cierpliwie udzielały wskazówek jak udzielać pierwszej pomocy. Przedstawiały cały łańcuch przeżycia, a więc: szybkie wezwanie pomocy, sprawdzenie oddechu, pozycję boczną, oddechy ratownicze, uciskanie klatki piersiowej.

Chętnych nie brakowało do sprawdzenia swoich umiejętność ratowniczych, byli to dorośli, młodzież oraz małe dzieci. Cieszymy się ponieważ zainteresowanie było duże.

Sprzęt, który otrzymała szkoła jest niezbędny do nauki ratowania życia. Dobrze, że młodzi ludzie mają możliwość skorzystania z profesjonalnego sprzętu, ale miejmy nadzieję, że nabyte umiejętności nie będą wykorzystywane zbyt często w życiu.

Instruktorzy WOŚP
Anna Piotrowicz