WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK

W dniu 13 listopada uczniowie klas II A i II B wzięli udział w wyjeździe edukacyjnym do największego producenta bombek na pomorzu zachodnim Glass Color w Koszalinie. Firma produkuje ręcznie malowane bombki o różnej wielkości oraz ozdoby o różnych kształtach.

Podczas zwiedzania zakładu uczniowie mieli okazję zapoznać się z procesem powstawania przeróżnych ozdób choinkowych w zadziwiających kształtach, m.in w kształcie kuli, bałwanka, serca, gwiazdki, sopelka, dzwoneczka, grzybka, choinki, księżyca. Ogromną frajdą i niespodzianką była możliwość wykonania własnoręcznej ozdoby według własnego pomysłu. Dzieci wykazały się dużą kreatywnością i wyobraźnią i trzeba przyznać, że wszyscy spisali się na medal, ozdoby były naprawdę piękne i robiły niesamowite wrażenie.

Na zakończenie wizyty każdy otrzymał w prezencie pamiątkową szklaną bombkę ze swoim imieniem. Chętni mogli sprawić prezent swoim najbliższym i zakupić ozdoby choinkowe w firmowym sklepiku. Dzięki takiej formie lekcji dzieci mogły wykorzystać swoje umiejętności matematyczne oraz wykorzystać umiejętności społeczne.

Dziękujemy pracownikom firmy Glass Color za ciekawie spędzone chwile w zakładzie oraz za miłą i magiczna atmosferę wprowadzającą w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka