Wesołe dźwięki filmowej piosenki

W dniu 19 listopada 2015 roku klasy drugie i trzecia uczestniczyły w interaktywnych warsztatach telewizyjnych zatytułowanych Wesołe dźwięki filmowej piosenki.

Dzieci zostały zaproszone do zaaranżowanego na scenie studia dźwiękowego i brały udział w udźwiękawianiu filmu rysunkowego. Za pomocą przedmiotów codziennego użytku tworzyły efekty dźwiękowe, użyczały głosu filmowym postaciom, wcieliły się w rolę zespołu muzycznego. Widownia była niemniej aktywna. Dzieci obserwowały pracę ekipy filmowej: operatora kamery, oświetlenia i dźwięku, a także tańczyły i śpiewały wraz z filmowymi bohaterami. To przedstawienie wywarło na dzieciach duże wrażenie, jeszcze w szkole śpiewały poznaną na warsztatach piosenkę o przyjaźni.

Joanna Lessnau