Śniadanie daje moc

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki i siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dużo mówi się o znaczeniu śniadania w codziennym żywieniu, zwłaszcza dzieci. Wskazuje się na błędy i złe nawyki żywieniowe.

Dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy IIb w ramach akcji Śniadanie daje moc zorganizowały zdrowe śniadania w klasie i samodzielnie przygotowały przepyszne, smaczne i kolorowe kanapki. Poradziły sobie znakomicie. Jednocześnie przypominaliśmy o zasadach zdrowego odżywiania, kulturalnego zachowania przy posiłkach, przestrzeganiu zasad higieny przy przygotowywaniu posiłków. No i jak nie zjeść własnoręcznie przygotowanego (czasami z niemałym wysiłkiem) śniadania? Nie trzeba było nikogo namawiać.

Magdalena Sowa
Maria Blicharska