WYCIECZKA DO FABRYKI ZABAWEK "KOLOR PLUSZ" W KOSZALINIE

W dniu 29 października 2015 uczniowie klas II a i b uczestniczyli w wycieczce do fabryki zabawek Kolor Plusz, która istnieje oraz działa z pasją i zaangażowaniem. Celem wycieczki było zwiedzanie i poznanie miejsc związanych z pracą, zapoznanie z etapami powstawania zabawek pluszowych i oraz nauka szacunku dla ciężkiej pracy ludzi.

Dzieci zapoznały się z historią fabryki - obejrzały Małe Muzeum, w którym znajdują się ilustracje oraz liczący kilkadziesiąt pozycji zbiór oryginalnych makiet, lalek filmowych, scenografii do bajek animowanych dla dzieci przygotowywanych w legendarnej polskiej wytwórni filmowej SE-MA-FOR. Następnie dzieci obejrzały kolejne etapy powstawania małych, większych i bardzo dużych zabawek pluszowych (rysowanie form, wykrajanie materiału, zszywanie poszczególnych kawałków, wyszywanie ozdób, mocowanie oczu, wywracanie na prawą stronę, wypychanie, zszywanie). Na koniec dzieci otrzymały na pamiątkę dwie duże maskotki – pomidora, a chętni w sklepiku mogli dodatkowo zakupić pluszowe pamiątki.

Dzieci wróciły z wycieczki bardzo zadowolone, pełne wrażeń oraz nowych doświadczeń.

Magdalena Sowa, Jolanta Kostecka