JESIENNY SPACER PO KOSZALINIE

W piękny, słoneczny październikowy dzień uczniowie klas drugich wybrali się na jesienny spacer po mieście.

Na rynku miasta wysłuchaliśmy historii koszalińskiego ratusza oraz historii o starym mieście, odczytywaliśmy godziny na ratuszowym zegarze. Potem oglądaliśmy fruwające po placu gołębie. Kolejnym etapem naszego spaceru była zabytkowa Katedra, w niej podziwialiśmy stare malowidła ścienne i zabytkowe organy. Odwiedziliśmy grób biskupa koszalińsko- kołobrzeskiego Ignacego Jeża. Ostatnim i najbardziej wesołym etapem naszego spaceru był park miejski, w którym podziwialiśmy polską złotą jesień i bawiliśmy się w różnokolorowych liściach.

Magdalena Sowa, Jolanta Kostecka