W świątecznym nastroju

22 grudnia 2011 roku w naszej szkole zapanował duch świąt Bożego Narodzenia. Od rana wszystkie klasy wraz z wychowawcami przygotowywały wigilijne stoły z poczęstunkiem.

Dzieląc się opłatkiem obdarowywaliśmy się dobrym słowem, ciepłym uśmiechem i życzliwym gestem. Nie zabrakło także wspólnego śpiewania kolęd. Gdy zgromadziliśmy się już w szkolnym gronie, w bożonarodzeniową atmosferę wprowadziło nas nastrojowe przedstawienie współczesnej wersji "Opowieści wigilijnej" zaprezentowanej przez uczniów klas IV ?VI zakończone przekazaniem betlejemskiego światełka miłości pani dyrektor i wędrującego z rąk do rąk przez wszystkich uczestników spotkania: gości, dzieci, nauczycieli, rodziców, dziadków? Nie zabrakło także i tradycyjnych jasełek, które przedstawiła klasa III. Wystąpiły również najmłodsze dzieci z zerówki, klasy I i II śpiewając radosne utwory świąteczne i recytując wierszyki. Można też było usłyszeć kolędy i piosenki świąteczne w języku niemieckim i angielskim. Klasy IV, V i VI zaśpiewały Silent Night, Jingle Bells, Last Christmas, O Tannenbau, Wenn?s Weihnschten ist. Na zakończenie odwiedził nas święty Mikołaj z workiem pełnym prezentów dla wszystkich dzieci.

Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i wspólnie spędzony z nami czas, rodzicom za pomoc w przygotowaniu występów. Wszystkim życzymy zdrowych, spokojnych i radosnych świąt.

Joanna Lessnau