ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

Uroczyste przyjęcie pierwszoklasistów do grona społeczności szkolnej jest ważnym wydarzeniem dla najmłodszych uczniów, ich rodziców i wychowawców.

Ceremonia ślubowania uczniów klas Ia i Ib odbyła się 28 października 2015 roku. Utrzymana była w konwencji bajki. Przewodniczką dzieci w ich drodze do szkolnego świata była Sowa. Najmłodsi przeszli z Nią dzielnie przez Krainy Wiedzy: Przyrodniczej, Muzycznej, Polonistycznej, Matematycznej, Ruchu Drogowego i Grzeczności. Pięknie rymując i śpiewając udowodnili, że mają predyspozycje, by zostać przyjętymi do społeczności uczniowskiej. Tym samym mogli przystąpić do oficjalnej części uroczystości.

Pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Następnie Pani Dyrektor Anna Piotrowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia i złożyła dzieciom serdeczne życzenia. Wszyscy pierwszoklasiści otrzymali dyplomy upamiętniające ich wstąpienie do szkolnej braci. Dzieci przyjęły również życzenia i upominki od Wójta Gminy Biesiekierz - Pana Andrzeja Leśniewicza, Dyrektora Biblioteki Publicznej Gminy Biesiekierz - Pani Agnieszki Hryniewicz, Radnego Gminy - Pana Ryszarda Smagła, Przewodniczącej Rady Rodziców - Pani Małgorzaty Kuczyńskiej.

Pełna emocji uroczystość zakończyła się wręczeniem dzieciom rogów obfitujących w słodkości, poczęstunkiem oraz wspólnymi zdjęciami.

Pragniemy podziękować Rodzicom za wszelką pomoc w przygotowaniu uroczystości oraz uczniom klas starszych, którzy przyczynili się do uświetnienia programu artystycznego.

Naszym wychowankom życzymy, aby lata spędzone w szkole były owocnym czasem poznawania świata, drugiego człowieka i samych siebie.

Katarzyna Grzegrzółka, Iwona Sobczyńska