Recytatorskie sukcesy naszych uczniów

W dniu 24 października 2015 odbył się w Koszalinie X Turniej Recytatorski Twórczości Religijnej, którego organizatorem było Centrum Kultury 105 w Koszalinie, Klub Inteligencji Katolickiej w Koszalinie i Delegatura Kuratorium Oświaty w Koszalinie.

W tym roku, jak stwierdziło jury poziom prezentacji recytatorskich był bardzo wysoki i wyrównany. Zgłosiło się do niego najwięcej uczestników w historii konkursu. Wystąpiło ponad 80 uczniów z czterech powiatów, co uczyniło ten turniej największym w Polsce.

Uczniowie naszej szkoły od lat biorą w nim udział z coraz to większym powodzeniem.

W tym roku naszą szkołę reprezentowali Natalia Bałdyga i Aleksander Łoński z klasy II b, Julia Paszkowska z klasy III, Iga Sterna i Michalina Fira z klasy IV oraz Paulina Niemczuk z klasy V. Dzieci ciężko pracowały przygotowując się do konkursu, gdyż poezja religijna nie jest łatwa do recytacji. Ich wysiłek został doceniony, i tak miło mi poinformować iż w kategorii klas I-III

NATALIA BAŁDYGA zajęła II MIEJSCE,
ALEKSANDER ŁOŃSKI
zajął II MIEJSCE,
JULIA PASZKOWSKA
zdobyła WYRÓŻNIENIE

Natomiast w kategorii klas IV-VI

MICHALINA FIRA zajęła II MIEJSCE,
IGA STERNA
zdobyła WYRÓŻNIENIE

Nagrodzonym gratulujemy sukcesu !

Pragnę serdecznie podziękować Rodzicom i Dziadkom tych dzieci za pomoc i poświęcony sobotni czas.

Joanna Lessnau