ŚWIATOWY DZIEŃ WALKI Z GŁODEM

Dzień ten przypada na 16 października i co roku przypomina naszym uczniom o problemie głodu i ubóstwa w Polsce i na świecie. Poza tym skłania do ludzkiej życzliwości, dzielenia się z tymi, którzy mają mniej od nas oraz uczy szacunku dla chleba.

Z tej okazji Szkolne Koła PCK, Caritas i Klub Wiewiórka zorganizowały zbiórkę żywości. Dzieci z klas 0-VI i ich rodzice jak zwykle nie zawiedli i ochoczo przyłączyli się do akcji. Następnie zebrane dary żywności wypełniły wielkie torby i zostały dostarczone do Oddziału Rejonowego PCK w Koszalinie, skąd trafiły do Hospicjum, Domu Samotnej Matki i do schroniska dla bezdomnych.

Klasy IV-VI uczestniczyły też w zajęciach związanych z tematyką głodu i ubóstwa. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali swoich starszych kolegów ze Szkolnego Koła Wolontariatu z Gimnazjum i później włączyli się do dyskusji.

Mamy nadzieję, że ten dzień uwrażliwił dzieci na nieszczęście drugiego człowieka, bo taki był jego zamysł.

Justyna Smagieł, Agnieszka Kolanowska