Lekcja przyrody i grzybobranie

30 września oraz 1 października 2015 najmłodsi uczniowie naszej szkoły - klasy 0-III wyruszyli do lasu na spotkanie jesiennej przyrody. Pogoda dopisała.

Po porannych mgłach, rozświetlone słońcem ścieżki wskazywały drogę. Dzieci wyróżniały warstwy lasu, o których uczyły się w szkole, poznały w jaki sposób liczy się wiek drzewa, nazywały rośliny i odróżniały drzewa liściaste od iglastych, nasłuchiwały także ptasich odgłosów. Najwięcej jednak satysfakcji przynosiła wiedza na temat grzybów, która na grzybobraniu okazała się bezcenna. Jedni uczniowie wykazali się znajomością gatunków grzybów i wiedzieli, które są jadalne, a które trujące. Drudzy natomiast stosowali inną zasadę grzybiarza – jak nie masz pewności - zapytaj - sprawdź. Ważne, że w koszykach nie znalazł się ani jeden trujący grzyb. Po porannej dawce świeżego, leśnego powietrza nadszedł czas powrotu do szkoły wraz z darami jesieni w własnymi wspomnieniami.

Wychowawczynie 0-III