SPRZĄTAMY WOKÓŁ JEZIOR I RZEK

25 WRZESIEŃ 2015

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję Sprzątamy wokół naszych jezior i rzek organizowaną przez Starostwo Powiatowe w Koszalinie. Akcja ta polega na oczyszczaniu brzegów oraz terenów przyległych do rzek, jezior i stawów.

Uporządkowanie wybranej trasy z zalegających śmieci służy promowaniu postaw ekologicznych wśród dzieci i młodzieży oraz budzeniu wrażliwości na piękno otaczającej przyrody.

25 września klasy 0 - III wraz z nauczycielami zbierali śmieci z obszaru jeziora Cieszyn. Uczestnicy akcji zostali wyposażeni przez organizatorów w odpowiedni sprzęt ( rękawice gumowe, worki na śmieci). Zebrano sporą ilość śmieci. Podsumowaniem akcji był posiłek regeneracyjny oraz zwiedzanie mini zoo w Parnowie.

Magdalena Sowa