EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Zwyczajowo w naszej szkole 28 września 2015 r. obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych. Wydarzenie to nasi uczniowie rozpoczęli od popisów wokalnych.

Następnie dzieci ćwiczyły tzw. tongue twisters czyli łamańce językowe, poznały odgłosy zwierząt w mowie obcych krajów. Nie zabrakło też wspólnej piosenki Panie Janie, którą odśpiewaliśmy w 4 językach: polskim, angielskim, niemieckim i francuskim. Uczniowie poznali też wiele powiedzonek z całego świata i ciekawostek dotyczących języka angielskiego i niemieckiego, których uczą się w szkole.

W końcu przyszedł czas na konkurs wiedzy i sprawdzenia znajomości języków obcych. Przedstawiciele klas IV-VI, reprezentując swoje klasy, zmierzyli się z wieloma pytaniami w różnych europejskich językach. Poradzili sobie na medal. Gratulujemy wszystkim klasom!

Europejski Dzień Języków Obcych to co roku ważny dzień w naszej szkole. Podkreśla on rolę i znaczenie znajomości języków obcych. Do zobaczenia za rok!

Justyna Smagieł