ODSŁONIĘCIE TABLICY PAMIĄTKOWEJ

3 września 2015 r. w naszej szkole odsłonięto tablicę pamiątkową, poświęconą 70-leciu Szkoły Podstawowej im. Kpt. Wł. Wysockiego w Biesiekierzu. Tym wydarzeniem rozpoczęliśmy cykl obchodów 70-lecia naszej szkoły.

Data ta nie została wybrana przypadkowo, bo właśnie 3 września 1945 r. po raz pierwszy zadzwonił szkolny dzwonek i pierwsi uczniowie rozpoczęli naukę.

Pani dyrektor Anna Piotrowicz wygłosiła przemówienie i wprowadziła nas w niezwykły nastrój tamtego pamiętnego dnia, odczytując karty pierwszej kroniki.

Odsłonięcia tablicy dokonali wspólnie: pani Danuta Żmich-były dyrektor i nauczyciel naszej szkoły, Pan Waldemar Maniak- sekretarz Gminy Biesiekierz i pan Marek Płaza- przewodniczący Rady Gminy Biesiekierz. Poświęcenia tablicy dokonał ksiądz proboszcz Zbigniew Kukiel. Swoją obecnością zaszczyciły nas byłe nauczycielki naszej szkoły: panie Maria Łońska i Lubomira Hałuszko.

Tablica pamiątkowa została umieszczona na kamieniu obok wejścia do budynku szkoły. Widnieją na niej słowa Tadeusza Kotarbińskiego:

Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości.

Niech cytat ten będzie przesłaniem dla teraźniejszych i przyszłych pokoleń.

Dziękujemy serdecznie sponsorowi za ufundowanie tablicy pamiątkowej.

Zespół ds. Promocji Szkoły