WARSZTATY EDUKACYJNE NA WYDZIALE MECHANIKI POLITECHNIKI KOSZALIŃSKIEJ

Jak ciekawe i fascynujące może być spotkanie z nauką mogliśmy przekonać się 19.06.2015 r. podczas warsztatów prowadzonych specjalnie dla naszych uczniów na Wydziale Mechanicznym Politechniki Koszalińskiej.

Uczniowie klas I mieli okazję zgłębić tajniki przyrody i techniki. Własnoręcznie, z wielkim zaangażowaniem wykonywali drożdżowe bułeczki oraz owocowy sok. Dodatkowo dzieci miały okazję przyjrzeć się z bliska technice mieszania kolorów w produktach spożywczych. Zobaczyły, jak siła działa na wprawione w ruch przedmioty. Było to bardzo ciekawe doświadczenie i na długo zapamiętamy przekazane nam ciekawostki.

Dziękujemy panu Dariuszowi Lipińskiemu za zorganizowanie atrakcyjnych i interesujących warsztatów.

Magdalena Sowa
Jolanta Kostecka